O nas

Centrum Stomatologiczno-Implantologiczne zostało założone w Warszawie na Ursynowie przy ul. Makolągwy jako Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w marcu 2000 roku przez doktora nauk medycznych Krzysztofa  Awiłło, chirurga szczękowego  z ponad 30-letnim doświadczeniem zawodowym.

Przez 10 lat w tej siedzibie świadczyliśmy kompleksowe usługi stomatologiczne, począwszy od profesjonalnej profilaktyki dentystycznej, poprzez stomatologię zachowawczą, leczenie chorób przyzębia, ortodoncję, protetykę, do nowoczesnej chirurgii szczękowej i implantologii.

Jednak chęć świadczenia usług na coraz wyższym poziomie, a tym samym konieczność posiadania dodatkowych pomieszczeń na nowoczesną diagnostykę i protetykę skłoniły nas do poszukiwania nowego miejsca. W październiku 2010 roku przenieśliśmy naszą działalność do nowej siedziby na Stegnach w Al. Sikorskiego 9A (obok budynku telewizji Canal Plus, w osiedlu City Zen).

W nowej siedzibie do dyspozycji pacjentów jest siedem klimatyzowanych gabinetów, w tym nowoczesny gabinet zabiegowy oraz sala pozabiegowa dla pacjentów, pracownia rentgendiagnostyki stomatologicznej, laboratorium ceramiki dentystycznej, sala szkoleniowa.  Każdy gabinet  wyposażony jest w cyfrowy aparat rentgenowski do wykonywania zdjęć rtg pojedynczych zębów. Każdy unit jest wyposażony w kamerę wewnątrzustną, pozwalającą na bieżąco śledzić proces leczenia.

W pracowni rentgenodiagnostyki stomatologicznej został zainstalowany tomograf komputerowy Galileos o ogromnych możliwościach diagnostycznych, pozwalający na wykonywanie pantomogramów oraz trójwymiarowe obrazowanie stanu uzębienia pacjenta.

Własna pracownia ceramiki protetycznej, wyposażona  w najnowocześniejszy sprzęt,  umożliwia szybkie i komfortowe wykonywanie estetycznych uzupełnień pełnoceramicznych, również prac na podbudowie z cyrkonu. 
Jako pierwsi w Polsce zastosowaliśmy system diagnostyki implantologicznej CEREC/GALILEOS, pozwalający na bardzo precyzyjną ocenę miejsca i kierunku wprowadzenia implantów.

Poza wysoką jakością świadczonych usług bardzo ważną sprawą jest zachowanie odpowiednich warunków higienicznych. Stosowany przez nas system sterylizacji spełnia wszystkie wymagane aktualnie normy. Posiadamy własny system uzdatniania wody. Każdy zestaw instrumentów dla konkretnego pacjenta jest oddzielnie pakowany, sterylizowany i otwierany dopiero w gabinecie, bezpośrednio przy pacjencie. W 2015 wprowadziliśmy dodatkowo system identyfikacji procesu sterylizacji. Oznacza to, że każdy sterylny pakiet użyty do pacjenta jest zarejestrowany w dokumentacji medycznej podczas konkretnej wizyty. Aby maksymalnie wyeliminować niebezpieczeństwo zakażenia, do każdego pacjenta stosujemy sterylną końcówkę. Końcówka jest to ta część pracująca,  w której obraca się  wiertło. 

Prowadzenie dokumentacji medycznej pacjenta  w formie elektronicznej z  wykorzystaniem specjalistycznego programu komputerowego połączonego w sieć, pozwala każdemu lekarzowi na  dostęp do potrzebnych informacji o stanie zaawansowania procesu leczenia pacjenta w dowolnym momencie. Ponadto zintegrowana z programem dokumentacja radiologiczna oraz fotograficzna pozwala na wygodne archiwizowanie jak i umożliwia porównywanie efektów leczenia w czasie.

Naszym celem jest profesjonalne, nowoczesne, bezpieczne i bezbolesne leczenie zębów zgodnie z zasadą „leczymy tak, jak sami chcemy być leczeni”.  Nasz personel stale doskonali swoje umiejętności i kwalifikacje, co w konsekwencji pozwala na ustawiczne podnoszenie poziomu naszych usług.

Potwierdzeniem wysokiej jakości świadczonych usług są liczne nagrody  i wyróżnienia przyznane w plebiscytach Pacjentów, takie jak: Gabinet Stomatologiczny Najbardziej Przyjazny Pacjentowi w 2008 roku lub zajęcie II miejsce w rankingu najlepszych w Polsce oddziałów stomatologii-implantologii  w 2006 roku, organizowanym przez Newsweek Polska.

Centrum jest również znaną placówką szkoleniową dla lekarzy stomatologów, posiadającą  akredytację Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Implantologii Stomatologicznej.

Potwierdzeniem naszych umiejętności i fachowości jest otrzymany w kwietniu 2008 roku Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością wg. normy EN ISO 9001:2008.

 

CENNIK USŁUG

Przykładowe ceny usług

Więcej...

ZAPRASZAMY NA WIRTUALNY SPACER

po Centrum Stomatologiczno-Implantologicznym

tl_files/pliki/spacer.jpg
Agencja interaktywna Migomedia