Nowy wymiar implantologii !

Dzięki zastosowaniu implantów Zimmer Trabecular, tzw. implantów beleczkowych,  posiadających unikalną budowę, można skrócić proces założenia korony na implancie z 6 miesięcy do 6 tygodni. Już po 4 tygodniach od założenia można rozpocząć odbudowę protetyczną, czyli pobrać wycisk pod koronę lub most. W przypadku odpowiednich warunków kostnych można założyć koronę tymczasową bezpośrednio po założeniu implantu

Założenie korony na implancie już po 6 tygodniach jest możliwe dzięki połączeniu tytanowego korpusu (jak w implantach tradycyjnych)z tantalowym cylindrem znajdującym się w środkowej części implantu. Cylinder zbudowany jest z siateczki podobnej do struktury kości, dzięki czemu już po 2 dniach od założenia implantu komórki kostne wnikają pomiędzy beleczki, stabilizując implant. Zjawisko to nosi nazwę osseoinkorporacji. 

Na filmie został przedstawiony schemat opisanego powyżej procesu

Jeśli u pacjenta w miejscu implantacji jest kość o odpowiedniej twardości - można założyć koronę tymczasową bezpośrednio po założeniu implantu. Decyzja co do możliwości założenia implantu beleczkowego odbywa się podczas konsultacji, na podstawie m.in. trójwymiarowego badania radiologicznego (tomografia stożkowa).

W naszym Centrum jako pierwsi w Polsce wdrożyliśmy leczenie z zastosowaniem implantów Zimmer Trabecular.

Wróć

 

CENNIK USŁUG

Przykładowe ceny usług

Więcej...

ZAPRASZAMY NA WIRTUALNY SPACER

po Centrum Stomatologiczno-Implantologicznym

tl_files/pliki/spacer.jpg
Agencja interaktywna Migomedia