Implantologia

Specjalnością Naszego Centrum jest implantologia, ze wszystkimi jej aspektami, od uzupełniania pojedynczych braków zębów do skomplikowanych przypadków, wymagających zabiegów regeneracyjnych na kości i tkankach miękkich. Naszymi specjalnościami są także stomatologia zachowawcza i estetyczna. W ciągu ostatnich 18 lat , do stycznia 2013, założyliśmy 5000 implantów u ok. 2000 pacjentów. Dlatego mając duże doświadczenie w tym zakresie, chcielibyśmy przedstawić kilka najistotniejszych spraw związanych z uzupełnianiem braków zębowych za pomocą implantów. Dodatkowo utworzyliśmy specjalną stronę www.implanty.com.pl, poświęconą tylko tej tematyce.

tl_files/img/Pytania/Sesja/IMG_9015.jpg

Poniżej prezentujemy najważniejsze informacje o implantach pod postacią odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Co to jest implant ?

Jest to śrubka , wykonana najczęściej z tytanu, która zastępuje utracony korzeń zęba. Po wkręceniu implantu i odczekaniu okresu niezbędnego do wgojenia, w implant wkręca się łącznik, czyli element imitujący oszlifowany ząb. Na nim umieszcza się koronę, czyli „sztuczny ząb”.)

Kiedy wiadomo, czy u pacjenta można uzupełnić brakujące zęby za pomocą implantów ?

Aby przystąpić do zabiegu implantacji - trzeba go dobrze zaplanować. Przede wszystkim ocenić stan jamy ustnej pacjenta, a następnie wykonać dokładną diagnostykę. Do tego celu służy stożkowa tomografia komputerowa - radiologiczne badanie trójwymiarowe, które pozwala na bardzo precyzyjne zaplanowanie zabiegu, dzięki przeprowadzeniu symulacji zakładania implantów. Wtedy zabieg jest bardzo przewidywalny i pozwala uniknąć problemów zarówno w czasie jak i po zabiegu.

Czy zakładanie implantów boli ?

NIE ! 98% zabiegów zakładania implantów jest wykonywanych w znieczuleniu miejscowym, które najczęściej jest wystarczające do stworzenia pełnego komfortu dla Pacjenta. Dzięki zastosowaniu sterowanego mikroprocesorem urządzenia The Wand i rozpoznaniu przez niego rodzaju tkanki, już sam proces podawania środka znieczulającego jest w ogóle nieodczuwalny.

W przypadkach bardziej rozległych zabiegów można wykonać tzw. sedację lub znieczulenie ogólne. Tego rodzaju znieczulenia wykonuje anestezjolog.

Jak szybko po implantacji można odbudować zęby ?

Klasyczne postępowanie polega na odczekaniu ok. 3 miesięcy w dolnej szczęce (żuchwie) lub 6 miesięcy w szczęce górnej. Jednak decyzja co do tego czasu jest zawsze indywidualna i zależy od warunków u danego Pacjenta. W przypadkach odpowiedniej ilości i gęstości kości okres ten można skrócić.

A jak szybko można założyć koronę na implancie w przypadku dobrej kości ?

Od kilkunastu miesięcy na świecie , a także w Polsce, stosowane są implanty najnowszej generacji, tzw. beleczkowe (Zimmer Trabecular). Ich budowa pozwala na założenie korony lub mostu już po 3-4 tygodniach po założeniu implantu. W naszym Centrum jako pierwsi założyliśmy implanty beleczkowe w marcu 2012 i nadal je stosujemy z bardzo dobrym skutkiem.

A co można zrobić, kiedy jest mało kości ?

W tych przypadkach rozwiązań jest kilka. I tu również istotna jest odpowiednia diagnostyka. Z reguły można wykonać zabieg regeneracji tkanek. W przypadkach rozległych braków kostnych z reguły najpierw wykonuje się zabieg regeneracji, a po około 6-7 miesiącach zakłada implanty. Po odczekaniu kolejnych 6 miesięcy można wykonać odbudowę protetyczną.

Jednak i tu okres leczenia można skrócić poprzez zastosowanie tzw. techniki pierścieniowej (ring technique), która polega na wykonywaniu przeszczepów kostnych z jednoczesną implantacją.

Czy w przypadku braku 7 zębów trzeba założyć 7 implantów ?

Nie, ale decyzja może zapaść dopiero po konsultacji i odpowiedniej diagnostyce. Można wykonać most, w którym np. 7 zębów odbudowuje się na 4 implantach.

A co zrobić kiedy w ogóle nie ma zębów ?

W tym wypadku poprawę sytuacji można uzyskać już za pomocą 2 implantów, na których montuje się zatrzaski, które z kolei utrzymują wyjmowaną protezę.

Większy komfort uzyskuje się zakładając 4 implanty. Dzięki metodzie All-on-4 odbudowa polega na wykonaniu przykręcanego na stałe protezo-mostu. Metoda ta jest możliwa nawet przy dużych zanikach kości.

Oczywiście, najbardziej estetycznym rozwiązaniem jest założenie 6 - 8 implantów i wykonanie pełnoceramicznych mostów. Jednak w tym wypadku ilość kości musi być odpowiednia.

Leczenie implantologiczne jest drogie. Nie każdego stać na wydatek kilku lub kilkunastu tysięcy złotych.

Po pierwsze - zapłata za leczenie oparte na implantach w naszym Centrum jest dokonywana zgodnie z postępem prac. Czyli najpierw za etap chirurgiczny, a za protetykę dopiero w okresie jej wykonywania.

Jednocześnie mamy bardzo atrakcyjną ofertę kredytowania leczenia, przygotowaną specjalnie dla naszych Pacjentów. decyzja kredytowa zapada już w ciągu 1 godziny.

Dlatego też jednym z naszych haseł jest: Wylecz się dziś, a zapłać za rok, lub... później.

Czy są ograniczenia wiekowe co do leczenia za pomocą implantów ?

Górnej granicy wieku nie ma. Najstarszą pacjentką, u której w naszym Centrum były zakładane implanty, była pani 87 letnia. Przebieg zabiegu i okres pooperacyjny przebiegł bez powikłań, a pacjentka ta nadal użytkuje protezo-most w dolnej szczęce, oparty na 4 implantach.

Natomiast młody człowiek chcący mieć założone implanty, powinien mieć zakończony tzw. wzrost kostny, czyli w praktyce 18-19 lat. Zakładanie implantów przed zakończeniem wzrostu kostnego może spowodować nieprawidłową pozycję implantu w przyszłości.

Jak długo wytrzymują implanty ?

Generalnie przyjmuje się, że zęby uzupełnione za pomocą implantów są dożywotne. Producenci uznanych systemów udzielają z reguły 10-letniej gwarancji na założone implanty (również w naszym Centrum udzielana jest 10-letnia gwarancja). Jednak aby to było możliwe, muszą być spełnione warunki regularnych kontroli implantologicznych i bardzo dobra higiena jamy ustnej. Dlatego standardem w przypadkach udzielania gwarancji są obowiązkowe kontrole co 6-8 miesięcy, potwierdzone w dokumentacji Pacjenta.

 

CENNIK USŁUG

Przykładowe ceny usług

Więcej...

ZAPRASZAMY NA WIRTUALNY SPACER

po Centrum Stomatologiczno-Implantologicznym

tl_files/pliki/spacer.jpg
Agencja interaktywna Migomedia