Choroby przyzębia

To jeden z głównych problemów stomatologicznych XXI wieku. W naszym Centrum stosujemy zarówno metody zachowawcze ( w tym farmakologiczne), jak i chirurgiczne zabiegi regeneracji tkanek przyzębia z wykorzystaniem tzw. materiałów kościozastępczych. Jako jedni z niewielu placówek w Polsce do dezynfekcji ubytków przyzębia stosujemy metodę „dezynfekcji fotoaktywnej” (PAD), za pomocą której eliminowana jest większość bakterii z obszarów ubytków przyzębia.

Diagnostyka

Oferujemy kompleksową diagnostykę radiologiczną za pomocą najnowszej generacji aparatu do komputerowej tomografii stożkowej (objętościowej). Dzięki temu badaniu możemy bardzo precyzyjnie określić stan zębów i struktur je otaczających. Pozwoli to na prawidłowe, precyzyjne i przewidywalne zaplanowanie procesu leczenia.

Implanty

Jako pierwsi w Polsce stosujemy komputerową metodę planowania implantów CEREC – GALILEOS, pozwalającą na optymalne zaprojektowanie pozycji implantów jak i uzyskanie najkorzystniejszego efektu odbudowywanych zębów. Nasze Centrum jest akredytowanym ośrodkiem szkoleniowym, prowadzącym kursy i szkolenia pozwalające na uzyskanie przez lekarzy tytułu – umiejętności „Implantologia Stomatologiczna”.

Pracownia protetyczna

W naszej własnej pracowni wykonujemy pełnoceramiczne odbudowy brakujących zębów, również na podbudowie cyrkonu. Do tego celu stosujemy skaner z trójwymiarową kamerą, komputerowe planowanie brakujących zębów zgodnie z indywidualnym układem anatomicznym pacjenta (Biogeneric System) oraz cyfrową obrabiarkę, wycinającą korony i mosty z pełnoceramicznych bloków. Dzieki temu uzyskujemy najwyższej jakości estetykę oraz wytrzymałość.

Profilaktyka

Lepiej zapobiegać niż leczyć. To słuszne stwierdzenie odnosi się również do stomatologii. Dlatego tak dużą wagę przykładamy do profilaktyki. W zasadzie każdy wie, że zęby trzeba myć, ale dużo osób robi to w sposób nieprawidłowy. Odpowiednia technika szczotkowania, używanie nitek do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych, czy wreszcie masa że dziąseł – to elementy, które powinny wchodzić w skład codziennej higieny jamy ustnej.

WELCOME TO THE VIRTUAL TOUR

around our Dental and Implantological Center

Agencja interaktywna Migomedia