Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna jest dziedziną zajmującą się leczeniem zębów oraz struktur bezpośrednio je otaczających. Do takich zabiegów należą m.in. usuwanie zębów, usuwanie zębów zatrzymanych /tzw. dłutowanie/, resekcja /usuwanie wierzchołków korzeni z powodu zmian zapalnych, z jednoczesnym pozostawieniem zęba/, zabiegi korekcyjne na tkankach miękkich /plastyki dziąseł w przypadku obnażenia korzeni, podcinanie wędzidełka wargi górnej  lub wędzidełka języka itp./ W zakres chirurgii stomatologicznej  zalicza się także zabiegi mające na celu poprawę stanu tkanek – przed zakładaniem implantów lub wykonywane jednocześnie z implantacją. Do takich zabiegów należą wszelkie zabiegi Sterowanej Regeneracji Kości /GBR – Guided Bone Regeneration/ oraz Sterowanej Regeneracji Tkanek  /GTR – Guided Tissue Regeneration/. W tych przypadkach stosowane są różne materiały wspomagające, pochodzenia ludzkiego, zwierzęcego lub syntetyczne, a także różnego rodzaju membrany (tzw. błony zaporowe), najczęściej kolagenowe. W większości zabiegów regeneracji wykorzystujemy także fibrynę bogatopłytkową, pozyskana z krwi żylnej pacjenta, pobranej bezpośrednio przed zabiegiem. Więcej na ten temat na stronie www.implanty.com.pl

tl_files/img/Pytania/Sesja/IMG_9003.jpg

Należy jednak pamiętać, że wszelkie zabiegi chirurgiczne są obarczone pewnym ryzykiem. Powodzenie zabiegu zależne jest od wielu czynników, począwszy od anatomii okolicy operowanej, poprzez liczne tzw. czynniki ryzyka, jak palenie papierosów, cukrzyca, spadek odporności organizmu /spowodowany np. innym procesem chorobowym/, a także postępowaniem pooperacyjnym, zarówno w okresie wczesnym jak i późniejszym. Nie wszystko jest tu uzależnione od chirurga i pacjent musi zdawać sobie z tego sprawę.

Po wszelkich zabiegach chirurgicznych, stosujemy kurację przeciwobrzękową za pomocą Hiloterapii. Jest to metoda polegająca na założeniu bezpośrednio po zabiegu na okolicę operowaną maski z przepływającą wodą o odpowiedniej temperaturze. Zmniejsza to zdecydowanie występujące po zabiegu obrzmienie tkanek.

tl_files/img/Pytania/Sesja/IMG_9755.jpg

 

CENNIK USŁUG

Przykładowe ceny usług

Więcej...

ZAPRASZAMY NA WIRTUALNY SPACER

po Centrum Stomatologiczno-Implantologicznym

tl_files/pliki/spacer.jpg
Agencja interaktywna Migomedia